Om Mobylife

 

Vi förstår värdet av din telefon

Mobilen är något av det mest värdefulla vi har. Aldrig förr har vi skapat ett så personligt och intimt förhållande till en produkt. Nästan allt vi gör är beroende av eller filtrerat genom en mobil enhet.

Den dagen mobilen går sönder eller blir skadad är en sorglig dag och många räds att vara utan den.

Om olyckan är framme finns vi här för att hjälpa - vi erbjuder en rad tjänster och produkter som kan underlätta och snabbt avhjälpa det avbrott i det dagliga livet som en skadad mobil medför.

 

Din Auktoriserade service- & reparationsverkstad

Vi hanterar de flesta varumärkena och reparationerna av mobila enheter i de Nordiska länderna. Som marknadsledare är vi vana att hantera stora volymer med hög kvalitet och prestanda. Och som auktoriserad verkstad har vi rätt att utföra garantiärenden.

Vi har system, processer och rutiner på plats för att hantera till och med de strängaste kraven som servicepartner till olika myndigheter och brottsbekämpande organisationer. Din telefon och all din personliga data är i säkra händer hos oss.
Alltid certifierade tekniker - alltid originaldelar.

Ledningsgrupp >>

Jakob Holmen Kraglund

CEO

T: +45 23923724
Mail: jakob.kraglund@mobylife.com

 

Jens Boëtius Andersen

CFO

T: +45 20 82 04 33 
Email: jens.andersen@mobylife.com

 

Heikki Rossinen

COO

T: +358 50 5717 637
Mail: heikki.rossinen@mobylife.fi

 

Christian Gjendem

CPO

T: +47 480 51 980
Mail: christian.gjendem@mobylife.no

 

Rie Bacher Kejser

HR & Communication Director

T: +45 2311 1113
Mail: rie.bacher.kejser@mobylife.com

 

Richard Øverby 

CCO

T: +47 919 13 555
Mail: richard.overby@mobylife.no

 

Matilda Glave

CMO

T: +46 790 75 11 50
Mail: matilda.glave@mobylife.com

Styrelse >>
Koncernenheter >>

Laga din telefon

Din mobil och data är i trygga händer

Skapa reparation
 

Auktoriserad märkesverkstad för

apple autorised logosamsung reparationHuawei reparation

microsoftoneplus